Hale produkcyjne

Zgrabnie zaprojektowana przestrzeń produkcyjna

Wysoko położony strop oraz duża, niczym nieograniczona przestrzeń – tak wyglądają współczesne hale produkcyjne. Znajdują się one często pod miastami, gdyż powierzchniowo zajmują bardzo dużo przestrzeni. Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa stawiają najczęściej na jeden duży obiekt, w którym wyodrębnione są strefy przeznaczone pod produkcję, pomieszczenia biurowe, sanitarne itd.

Coraz więcej firm decyduje się również na kompleksy mniejszych namiotów produkcyjnych, wydzielając w ten sposób większe obszary. Niezależnie od wybranej konwencji nie ma wątpliwości, że te stalowe konstrukcje na dobre zagościły już w przemyśle. 

Obiekt nastawiony na zmiany 

Ceglane budynki mają jedną, podstawową wadę – nie da się ich dostosowywać do aktualnych potrzeb zakładu. Hala produkcyjna, jako że wykonana jest z gotowych, odpowiednio połączonych ze sobą prefabrykatów, jest w stanie zmieniać się wraz z danym przedsiębiorstwem. Po przeprowadzeniu odpowiednich wyliczeń i dokonaniu zmian w projekcie można bez problemu ją dowolnie przekształcać oraz modyfikować, dzięki czemu niczym nie ogranicza ona inwestora, nawet po kilkuletniej eksploatacji. 

Odpowiednie warunki dla pracowników 

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane z najwyższych jakościowo materiałów hale produkcyjne to gwarancja odpowiednich warunków pracy dla pracowników produkcyjnych oraz biurowych. Konstrukcje te wykazują duże właściwości termoizolacyjne, jednak w razie zaistnienia takiej konieczności można postawić na klimatyzację, czy też dodatkowe docieplenia.